Poradna pro oddlužení.org

Kdo jsme Co je oddlužení Chci jít do oddlužení Jsem v oddlužení Časté dotazy Odkazy

Chci jít do oddlužení

Pro to, aby bylo možné řešit dluhy oddlužením, je zapotřebí, krom osvědčení úpadku (alespoň dva věřitelé, kterým nejste schopni dlouhodobě splácet), splňovat následující parametry:

1) „Čistý“ Výpis z rejstříku trestu

2) Mít dostatečný příjem ze zaměstnání, pro způsob řešení splátkovým kalendářem, nebo dostatečný majetek, pro způsob řešení prodejem majetku.

3) Mít připravený racionální plán jak oddlužení zvládnout. Je nutné si uvědomit, že v případě splátkového kalendáře budete muset zvládnout po dobu 5 ti let vyjít s minimální částkou. Pro rok 2012 a osobu bezdětnou svobodnou s průměrným příjmem 15 000,-Kč měsíčně čistého to znamená vyjít s částkou 8 762,-Kč měsíčně. Zbytek bude použit na úhradu dluhů. Skutečně během této doby tento člověk neutáhne nájem ve výši 6 000,-Kč sebevíc by si to přál.

4) Znát aktuální výši svých dluhů. Tedy obeslat věřitele, aby vyčíslili své pohledávky a přebírat veškerou poštu.

Vyplnit insolvenční návrh, připojit k němu všechny potřebné přílohy a podat na příslušný Krajský soud. Doporučujeme vzhledem k závažnosti procesu své kroky zkonzultovat a to pokud možno s někým, kdo je obeznámen se všemi aspekty insolvenčního řízení. Možnost konzultace je samozřejmě zdarma v naší poradně, dále je možné se obrátit na neziskové organizace typu Člověk v tísni. S insolvenčním návrhem Vám také poradí většina advokátních kanceláří. Co se vyplnění a podání insolvenčního návrhu týče, jedná se v naší Poradně o službu zpoplatněnou a to částkou 4 000,-Kč. Pokud se rozhodnete využít služeb jiného subjektu, berte jako fakt, že reálná cena na trhu za poskytnutí této služby je 4-6 tisíc korun. Občas se setkáváme s nešťastníky, kteří za zpracování insolvenčního návrhu zaplatili dokonce i 30 000,-Kč. Tudy prosím ne.

© Copyright Poradna pro oddlužení.org | design & kód: © rEndy.net 2012